G9225H12B6-FSR-EM
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
G9225H12B6-FSR-EM
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
In Stock:
2
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
50.0 CFM (1.40m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP57 - Dust Protected, Waterproof
Noise :
36.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.218 lb (98.88 g)
Width :
25.00mm