E1225E12B1+3-FSR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
E1225E12B1+3-FSR
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
93.0 CFM (2.60m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP), Thermistor
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.280 in H2O (69.7 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.434 lb (196.86 g)
Width :
25.00mm