MD9238X24B-FSR-CC
Part Number:
MD9238X24B-FSR-CC
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Air Flow :
123.6 CFM (3.46m³/min)
Features :
Conformal Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
58.4dB(A)
RPM :
5400 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.840 in H2O (209.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Width :
38.00mm