F1238X24B2-FHR-TTL
Part Number:
F1238X24B2-FHR-TTL
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
Air Flow :
130.0 CFM (3.64m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
47.0dB(A)
RPM :
3600 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.370 in H2O (92.2 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.59 lb (267.62 g)
Width :
38.00mm