F1238L48B1-FHR
Part Number:
F1238L48B1-FHR
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE
Air Flow :
93.0 CFM (2.60m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
35.0dB(A)
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.200 in H2O (49.8 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
0.59 lb (267.62 g)
Width :
38.00mm