MD9238L24B1-FSR
Part Number:
MD9238L24B1-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Air Flow :
71.0 CFM (1.99m³/min)
Features :
Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
44.5dB(A)
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.310 in H2O (77.2 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Width :
38.00mm