11938KA-12N-EL-00
Part Number:
11938KA-12N-EL-00
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE
In Stock:
40
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
129.9 CFM (3.64m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
50.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 104°F (-10 ~ 40°C)
Power (Watts) :
12 W
RPM :
3600 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.440 in H2O (109.6 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.40mm