09232JE-12M-BA-F0
Manufacturer:
NMB
Part Number:
09232JE-12M-BA-F0
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
In Stock:
32
Manufacturer :
NMB
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
43.8 CFM (1.23m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
34.5dB
Operating Temperature :
-40 ~ 104°F (-40 ~ 40°C)
Power (Watts) :
1.56 W
Product Status :
Active
RPM :
3350 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.190 in H2O (47.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm