G1225L24B2-FSR-NH
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
G1225L24B2-FSR-NH
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
In Stock:
68
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
66.0 CFM (1.85m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
29.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
1800 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.100 in H2O (24.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.436 lb (197.77 g)
Width :
25.00mm