OD1238-60HB
Part Number:
OD1238-60HB
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 60VDC WIRE
In Stock:
47
Air Flow :
115.0 CFM (3.22m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
41.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
14.4 W
RPM :
2600 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.300 in H2O (74.7 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
60VDC
Weight :
Width :
38.00mm