ODB7530-12HB02A
Part Number:
ODB7530-12HB02A
Description:
FAN BLOWER 75X30MM 12VDC WIRE
In Stock:
33
Air Flow :
13.8 CFM (0.386m³/min)
Approval Agency :
cURus
Features :
Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
41.7dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.32 W
RPM :
3400 RPM
Size / Dimension :
Square/Rounded - 75mm L x 75mm H
Static Pressure :
0.560 in H2O (139.5 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
30.00mm