ODB9733-24HHB
Part Number:
ODB9733-24HHB
Description:
FAN BLOWER 97.2X33MM 24VDC WIRE
In Stock:
72
Air Flow :
38.4 CFM (1.08m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
59.3dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
17 W
RPM :
4190 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 97.2mm L x 94.3mm H
Static Pressure :
1.900 in H2O (473.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
33.00mm