OD4028-24HBXE
Part Number:
OD4028-24HBXE
Description:
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE
In Stock:
77
Air Flow :
31.5 CFM (0.882m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
64.2dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
10.8 W
RPM :
22750 RPM
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
3.000 in H2O (747.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
28.00mm