OD172SAP-12HB
Part Number:
OD172SAP-12HB
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE
In Stock:
6
Air Flow :
230.0 CFM (6.44m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
52.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.750 in H2O (186.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
50.80mm