OD172SAPL-24HTB
Part Number:
OD172SAPL-24HTB
Description:
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC TERM
In Stock:
7
Air Flow :
225.0 CFM (6.30m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
55.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.730 in H2O (181.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
1.7 lbs (760.0 g)
Width :
38.50mm