OD127AP-24HB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD127AP-24HB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
In Stock:
83
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
140.0 CFM (3.92m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
46.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 127mm L x 127mm H
Static Pressure :
0.410 in H2O (102.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.50mm