OD1238-12LBXC
Part Number:
OD1238-12LBXC
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
In Stock:
6
Air Flow :
150.0 CFM (4.20m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
52.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
10 W
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.380 in H2O (94.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.50mm