OD1238-12HBXC
Part Number:
OD1238-12HBXC
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
In Stock:
89
Air Flow :
200.0 CFM (5.60m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
61.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
23 W
RPM :
4300 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.640 in H2O (159.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.50mm