ODB600-12MB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
ODB600-12MB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 120.5X32MM 12VDC WIRE
In Stock:
85
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Approval Agency :
cURus
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Ingress Protection :
Noise :
42.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2500 RPM
Size / Dimension :
Square/Rounded - 120.5mm L x 120.5mm H
Static Pressure :
0.470 in H2O (117.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm