OD1238-24HB02A
Part Number:
OD1238-24HB02A
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
107
Air Flow :
123.9 CFM (3.47m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
44.1dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
12 W
RPM :
2895 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.469 in H2O (116.8 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.572 lb (259.45 g)
Width :
38.00mm