OD1232-24MB
Part Number:
OD1232-24MB
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE
In Stock:
18
Air Flow :
107.0 CFM (3.00m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
48.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.330 in H2O (82.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
32.00mm