OD1232-24LB
Part Number:
OD1232-24LB
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE
In Stock:
58
Air Flow :
93.0 CFM (2.60m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
44.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
RPM :
2900 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
32.00mm