OD1238-12HTB
Part Number:
OD1238-12HTB
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC TERM
In Stock:
7
Air Flow :
105.0 CFM (2.94m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
43.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6 W
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.240 in H2O (59.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.50mm