OD9238-24HBVXC
Part Number:
OD9238-24HBVXC
Description:
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
77
Air Flow :
135.0 CFM (3.78m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
58.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
16 W
RPM :
5400 RPM
Size / Dimension :
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Static Pressure :
0.740 in H2O (184.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm