OD9220-12HB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD9220-12HB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE
In Stock:
79
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
32.0 CFM (0.896m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
33.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.130 in H2O (32.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
20.00mm