OD4015-24HB
Part Number:
OD4015-24HB
Description:
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
In Stock:
68
Air Flow :
8.5 CFM (0.238m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus
Noise :
36.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.92 W
RPM :
8000 RPM
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
0.250 in H2O (62.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.053 lb (24.04 g)
Width :
15.00mm