OD8032-24HBIP68
Part Number:
OD8032-24HBIP68
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
In Stock:
924
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
50.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
7.8 W
RPM :
6000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.730 in H2O (181.8 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.261 lb (118.39 g)
Width :
32.00mm