OD8025-24HBIP68
Part Number:
OD8025-24HBIP68
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
In Stock:
91
Air Flow :
40.0 CFM (1.12m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
33.0dB
Operating Temperature :
5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
Power (Watts) :
2.9 W
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.230 in H2O (57.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.191 lb (86.64 g)
Width :
25.00mm