OD8032-24HB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD8032-24HB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
50.0 CFM (1.40m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
42.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3800 RPM
Size / Dimension :
Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Static Pressure :
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
32.00mm