G1238M12B1+6-FSR-WS
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
G1238M12B1+6-FSR-WS
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE
In Stock:
248
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
125.0 CFM (3.50m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Alarm Sensor, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
43.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.320 in H2O (79.7 Pa)
Termination :
5 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.74 lb (335.66 g)
Width :
38.00mm