OD180APL-12HBIP69K
Part Number:
OD180APL-12HBIP69K
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 12VDC WIRE
In Stock:
29
Air Flow :
460.0 CFM (12.88m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Noise :
63.2dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
50.4 W
RPM :
3375 RPM
Size / Dimension :
Square - 180mm L x 180mm H
Static Pressure :
1.100 in H2O (274.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
65.00mm