OD172SAP-24HHB01A
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD172SAP-24HHB01A
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
In Stock:
200
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
300.0 CFM (8.40m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
57.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3900 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.980 in H2O (244.0 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
51.00mm