OD1238-24HBVXE
Part Number:
OD1238-24HBVXE
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
178
Air Flow :
235.5 CFM (6.59m³/min)
Noise :
60.4dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
46.3 W
RPM :
4925 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
1.600 in H2O (398.6 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm