ODB5009-05HB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
ODB5009-05HB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 50X9MM BALL 5VDC WIRE
In Stock:
515
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
3.0 CFM (0.084m³/min)
Approval Agency :
cURus
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
34.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
500 mW
Product Status :
Active
RPM :
5000 RPM
Size / Dimension :
Square - 50mm L x 50mm H
Static Pressure :
0.310 in H2O (77.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
5VDC
Weight :
Width :
9.00mm