OD1238-24HBXE
Part Number:
OD1238-24HBXE
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
184
Air Flow :
238.8 CFM (6.69m³/min)
Noise :
62.1dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
46 W
RPM :
5175 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
1.100 in H2O (274.0 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm