OD9238-12HBVXE
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD9238-12HBVXE
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
In Stock:
165
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
147.0 CFM (4.12m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
67.1dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
36 W
Product Status :
Active
RPM :
7000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
1.400 in H2O (348.7 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.00mm