OD9238-24HBVXE
Part Number:
OD9238-24HBVXE
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
173
Air Flow :
147.0 CFM (4.12m³/min)
Noise :
67.1dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
28 W
RPM :
7000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
1.400 in H2O (348.7 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm