OD8025-48HBXE
Part Number:
OD8025-48HBXE
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 48VDC WIRE
In Stock:
250
Air Flow :
85.8 CFM (2.40m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
60.1dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
24 W
RPM :
8000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
1.200 in H2O (298.9 Pa)
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
Width :
25.00mm