OD9238-24LB
Part Number:
OD9238-24LB
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
In Stock:
140
Air Flow :
78.0 CFM (2.18m³/min)
Noise :
50.2dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
4.8 W
RPM :
3500 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.420 in H2O (104.6 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm