OD8038-12HBVXE
Part Number:
OD8038-12HBVXE
Description:
Thermal Products
In Stock:
120
Air Flow :
105.0 CFM (2.94m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
62.3dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
24 W
RPM :
7400 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
1.300 in H2O (323.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.00mm