OD9225-24HBXE
Part Number:
OD9225-24HBXE
Description:
FAN AXIAL 92X25.5MM 24VDC WIRE
In Stock:
200
Air Flow :
94.0 CFM (2.63m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
53.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
8.4 W
RPM :
5000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.470 in H2O (117.1 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.50mm