OD1232-24HB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD1232-24HB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE
In Stock:
965
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
120.0 CFM (3.36m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
51.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3750 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.420 in H2O (104.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
32.00mm