06025VG-12Q-ZT-A0
Manufacturer:
NMB
Part Number:
06025VG-12Q-ZT-A0
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
In Stock:
102
Manufacturer :
NMB
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
38.4 CFM (1.08m³/min)
Approval Agency :
CE, cULus, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Noise :
53.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6.6 W
Product Status :
Active
RPM :
9200 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.940 in H2O (234.1 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm