OD6025-24HB
Part Number:
OD6025-24HB
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
3.5 W
RPM :
3975 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.141 lb (63.96 g)
Width :
25.00mm