CBM-5015BF-045-348
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CBM-5015BF-045-348
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
DC BLOWER, 51.7 X 51.25 X 14.9 M
In Stock:
197
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
2.9 CFM (0.081m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Ingress Protection :
Noise :
34.8dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.05 W
Product Status :
Active
RPM :
4500 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 51.6mm L x 51.2mm H
Static Pressure :
0.450 in H2O (112.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
5VDC
Weight :
Width :
15.00mm