CBM-A232B-120-457
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CBM-A232B-120-457
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 119.3X32MM 12VDC WIRE
In Stock:
146
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
18.5 CFM (0.518m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
45.8dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.56 W
Product Status :
Active
RPM :
2000 RPM
Size / Dimension :
Square/Rounded - 119.3mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.600 in H2O (149.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm