OD8020-24MB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD8020-24MB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
In Stock:
483
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
20.00mm