OD6020-12MB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD6020-12MB
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
In Stock:
510
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
20.00mm