OD1238-12HBXJ01A
Part Number:
OD1238-12HBXJ01A
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
In Stock:
382
Air Flow :
250.0 CFM (7.00m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
69.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
44.4 W
RPM :
6000 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
1.480 in H2O (368.7 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.827 lb (375.12 g)
Width :
38.00mm