OD8032-12HBIP69K
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OD8032-12HBIP69K
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
In Stock:
965
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
77.0 CFM (2.16m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Noise :
50.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Power (Watts) :
7.8 W
Product Status :
Active
RPM :
6000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.730 in H2O (181.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm